09°° - 21°°

10°° - 21°°

Обладнання для сушіння рибної продукції

У промисловому в'яленні або сушці риби, безсумнівно, важливий фінальний результат, а також часові та фінансові витрати на його досягнення. Готова продукція повинна бути висушена рівномірно і відповідати всім встановленим стандартам. При цьому, процес сушіння / в'ялення не повинен тривати дуже довго і мати залежність від пори року та погоди.

Технологія сушіння риби

При сушінні/в'яленні риби, особливо варто приділити увагу:

 • наявності «мертвих зон» у камері для сушки, де повітря застоюється і продукт не продувається. Таких зон варто уникати, щоб попередити нерівномірне висушування або навіть підгнивання риби;
 • рівню температури в камері. Отримання продукту різної жирності вимагає і різних режимів температури. При цьому, перегрів риби здатний привести до негативних результатів;
 • режиму сушіння. В'ялення має відбуватися в кілька етапів, з регулярними паузами, які сприяють рівномірному висиханню риби. Занадто інтенсивний процес сушіння цілої рибини може сприяти утворенню зовнішньої кірки, що перешкоджає виходу вологи зсередини, що загрожує появою неприємних запахів і смаку;
 • впливу зовнішнього середовища. Сушку слід організовувати так, щоб виключити вплив на процес погоди і пори року.

3 способи виробництва сушеної риби

Природна сушка риби - виробництво тарані

Сушка в природних умовах - вулична сушка, під вітром і сонцем, є найменш витратним, простим і доступним методом. Однак, він займає багато часу, може бути використаний тільки влітку і повністю залежить від погодних умов. Крім того, результати такого в'ялення важко прогнозувати.

Конвективна камера

Сушка з використанням конвективного камери, що має холодильний контур. Під час висушування продукту, на контурі відбувається конденсація вологи від охолоджуваного повітря, що викликає осушення. Це дозволяє уникнути перегріву продукту, як при температурному способі, і починати осушення вже з +18 градусів. Незважаючи на те, що такий спосіб дозволяє уникнути впливу зовнішніх факторів і отримувати продукцію необхідної якості, він дуже енергоємний, оскільки вимагає чималих енерговитрат, на компенсацію, за допомогою ТЕНів, втрат тепла, що виводиться з камери, після охолодження повітря.

Кліматична сушка рибної продукції

Кліматична сушка - метод, що також передбачає осушення повітря в камері, в процесі якого, в нього переходить волога з риби. При цьому, на відміну від сушки в конвективній камері, тепло не видаляється, а повертається назад, що не вимагає використання ТЕНів, а процес сушіння обходиться вчетверо дешевше. За смаковими якостями, одержуваний продукт схожий з тим, який виходить при природній сушці, але, можливість встановлювати потрібні параметри протікання процесу, дозволяє домогтися і відповідності потрібним стандартам якості. До безперечних переваг, таких способів з'єднання, варто віднести можливість повністю автоматизувати процес, відчутно скоротити час сушіння, не залежати від пори року і погоди, знизити енерговитрати.

Принцип роботи кліматичної сушки

Схема сушильної камери

 1. Камера сушіння продукції.
 2. Промисловий осушувач повітря з контролем температури і вологості Mycond MST
 3. Система повітропроводів.
 4. Зовнішній конденсаторний блок для відводу надлишків тепла на вулицю.
 5. Стелажі з продукцією.
 6. Осьові вентилятори, що працюють в змінному режимі, для циркуляції повітря.

Промисловий осушувальний агрегат із виносним конденсатором Mycond серії MST з контролем температури і вологості повітря

 1. Точний автоматичний контроль вологості і температури повітря в сушильній камері.
 2. Підігрів повітря (водяний теплообмінник або електронагрівач-опція) до заданої температури.
 3. Високонадійний спіральний компресор, виносний конденсатор.
 4. Вбудований фільтр повітря з контролем ступеню засмічення.
 5. Контролер з можливістю діспетчірізації через протокол RS485.
 6. Хроно-гігротермостат.

Процес осушення контролюється за допомогою сучасної автоматики з можливістю передачі даних через порт RS485. Причому важливо, що по ходу процесу осушення в робочому об'ємі сушильної камери точно підтримуються не тільки вологість повітря, але і його температура, що особливо цінно для найкращої якості кінцевого продукту. Процес осушення заснований на тому, що волога з рибної продукції переходить в тепле повітря, що подається в робочий простір камери вентиляторами. Насичене вологою повітря проходить спочатку через теплообмінник випарника компресорного контуру, де охолоджується до точки роси (близько +7 ° С). Утворений при цьому конденсат стікає вниз і відводиться в дренаж. Охолоджене і осушене повітря надходить далі повітропроводом на конденсатор холодильної машини, де частково нагрівається, після чого поступає назад в камеру сушіння. Процес контролюється за часом, за температурою та вологістю повітря. Для підігріву повітря в камері до необхідної по техпроцесу температури застосовується вбудований нагрівач водяного контура або електронагрівач. Весь процес проходить з найменшими енерговитратами, в найкоротші терміни, із контролем температури і вологості на кожному етапі сушіння (в'ялення) рибної продукції. 

Чому важлива швидкість сушіння?

При досить високому попиті на продукцію будь-якого підприємства, що пояснюється її гарною якістю, подальші успіхи бізнесу можуть бути забезпечені збільшенням обсягів виробництва.

У випадку з сушеною рибою, зростання випуску продукції можна домогтися:

 • збільшенням виробничих потужностей, шляхом оренди або будівництва нових камер, а також збільшенням штату співробітників, що вимагає чималих витрат;
 • прискоривши виробничий процес, виконуючи сушку за менший період часу. Якраз, кліматичний спосіб дозволяє зробити це без особливих витрат.

В процесі кліматичної сушки, в камері відбувається постійне осушення повітря, в результаті чого, продукт починає втрачати вологу досить інтенсивно. При цьому, технологія дозволяє контролювати рівень температури в камері, щоб попередити перегрів риби, який може погано вплинути на смак кінцевого продукту. Крім того, температурний контроль дає можливість отримувати рибу потрібної жирності, а автоматизація процесу дозволяє виконувати сушку за встановленим графіком, що виключає можливість формування на рибі кірки, що перешкоджає видаленню з неї вологи.

Робота кліматичної установки аналогічна функціонуванню теплонасосу. В основному, електроенергія витрачається на забезпечення роботи компресора, який охолоджує повітря і сприяє конденсації вологи. При цьому, тепло не видаляється з камери, як при температурному сушінні, а повертається осушеному повітрю. Тобто, немає потреби в заміні теплого вологого повітря на сухе з вулиці, яке необхідно підігрівати ТЕНами, особливо взимку, що вимагає чималих витрат електроенергії. Таким чином, при кліматичному сушінні, споживання електроенергії може бути рази в чотири меншим, ніж при сушінні температурному. Повітря в камері розподіляється рівномірно, що виключає утворення «мертвих зон».

Як робиться в'ялена риба в сушарці

Процес в'ялення риби - технологія з великими витратами і більш тривалим часом технологічного процесу, обумовленим довгими термінами процесів ферментації. В'ялена риба має більшу харчову цінність і більшу ціну, ніж сушена риба.

В кліматичній камері за допомогою вентиляторів забезпечується постійна подача і циркуляція повітря. Волога, що виводиться з рибної продукції, насичує повітря, що охолоджується теплообмінником холодильної установки до +7 градусів. Цього достатньо для конденсації вологи, з подальшим видаленням конденсату по дренажному каналу. При цьому тепло, що виділяється на теплообміннику, підігріває вже осушене повітря, для повторення циклу.

Мікропроцесорний контролер керує роботою нагрівачів і компресора, автоматично регулюючи як температуру, так і вологість повітря. Таким чином в сушильних камерах здійснюється управління режимами і часом сушки або в'ялення риби.

Потрібна консультація?

Чекаю дзвінка!

Техніко-економічне обґрунтування

Для будь-якого підприємця, ТЕО (техніко-економічне обґрунтування), як правило, основний фактор для прийняття рішення. Давайте порівняємо економіку двох способів сушіння риби на прикладі партії (завантаження) в 1000 кг.

Кліматичне сушіння-в'ялення

Продукція

Плотиця

Кількість візків, шт 20
Кількість, кг на візку 120-130
Всього, кг в камері ≤ 2600
Початкова вологість, % 85
Кінцева вологість, % 45-50
Термін обробки, год 42-90
Усушка продукту, кг 1105
Споживання електроенергії, кВт/год 11
Модель кліматичного обладнання Mycond FDSK 980
Потужність вологого видалення, л/добу 980
Енерговитрати на партію (90 год * 2,15 грн * 11 кВт/год) 2128 грн
Орієнтовні енергозатрати за рік (6000 годин роботи в будні дні) 140 000 грн

 

Конвективна камера

Продукція Плотиця
Кількість візків, шт 20
Кількість, кг на візку 120-130
Всього, кг в камері ≤ 2600
Початкова вологість, % 85
Кінцева вологість, % 45-50
Термін обробки, год 65-90
Усушка продукту, кг 1105
Споживання електроенергії, кВт/год 38-120
Модель кліматичного обладнання ???
Потужність вологого видалення, л/добу 980
Енерговитрати на партію (90 год * 2,15 грн * 60 кВт/год) 11 610 грн
Орієнтовні енергозатрати за рік (6000 годин роботи в будні дні) 774 000 грн

Разом, різниця в енерговитратах за 6000 годин роботи 
(цілодобова робота в будні дні за 1 рік) становить приблизно 634 000 грн!

Приклад реалізіації

 • В'ялення плотвы
 • Завантаження 2000 кг
 • Початкова вологість: 85 %, кінцева вологість: 45-50 %
 • Період сушіння: 90 годин
 • Встановлена холодильна машина на 750 кг/доба, потужність 8 кВт
 • У машину встановлений теплообмінник із спеціальним покриттям для роботи в агресивних середовищах
 • Система працює з 2019 року

Етапи реалізації системи осушення

 1. Запит. Для початку, необхідно сформувати технічне завдання з урахуванням даних вашої технології.
 2. Технічне рішення. На підставі даних запиту ми формуємо технічне рішення й бюджетування (приблизну вартість). Якщо дане рішення влаштовує Замовника, ми приступаємо до проєктування.
 3. Проєктування і комерційна пропозиція. Ми проєктуємо систему, готуємо специфікацію та формуємо комерційну пропозицію з точними сумами.
 4. Договір. Підписуємо договір на постачання, монтаж і запуск.
 5. Поки здійснюється виробництво й постачання устаткування, ми проводимо монтаж тих матеріалів, які вже можливо монтувати (повітроводи і т. п.).
 6. Монтаж обладнання. Після прибуття обладнання ми здійснюємо його монтаж.
 7. Запуск. Підключення до автоматики, виведення параметрів на проєктні значення (пусконалагоджувальні роботи).
 8. Інструктаж. Ми проводимо інструктаж по роботі з обладнанням, передаємо всю технічну документацію відповідальній особі з боку Замовника.
 9. Акти. Підписуємо акти виконаних робіт.
 10. Сервіс. За необхідності, ми проводимо регламентоване сервісне обслуговування обладнання.

Займаєтеся сушінням м'ясної або рибної продукції?
Заповніть форму і ми підготуємо комерційну пропозицію для Вас

Чекаю дзвінка!

Або телефонуйте за номером: (067) 146-34-50

Корисні публікації

Інфрачервоні промислові сушильні шафи
17/04/21
287
У процесі промислової сушки важлива почасова точність і кінцевий результат. Будь-яка харчова продукція повинна бути однакова від партії до партії (стандартної якості). Для економії витрат і прискорення виробництва - терміни самого виробництва повинні бути найкоротшими.
Інфрачервоні промислові сушильні шафи
<span>Виготовлення і зберігання</span> рибних снеків
28/10/20
198
Рибні снеки повинні бути однаковими від партії до партії (стандарти якості), термін виробництва повинен бути найкоротший, людський фактор потрібно мінімізувати, а витрати на виробництво повинні бути максимально оптимізовані.
Виготовлення і зберігання рибних снеків
<span>Обладнання для сушіння</span> рибної продукції
10/10/20
109
В'ялення і сушка риби в промислових масштабах вимагають дотримання незмінно високої якості продукту на виході, важливі також витрати часу і коштів на ці технології. Якість партій готової продукції повинно стабільно відповідати стандарту, технологічний процес повинен дотримуватися як за часом, так і за витратами на нього.
Обладнання для сушіння рибної продукції
<span>Сушіння м'ясних продуктів</span> м'яса, бастурми, снеків, ковбас
10/10/20
284
Сушка і в'ялення м'яса, при виробництві снеків з риби і м'яса, чіпсів, слайсів або ковбасок, в промислових масштабах, вимагають особливого підходу, оскільки ці продукти мають невелику товщину. При цьому, м'ясо риби і худоби мають схожу структуру, що дозволяє використовувати, для отримання виробів з них, практично однакове устаткування. Основною вимогою до виробництва, можна назвати ідентичність партій продукції, що випускаються, відповідної якості, з мінімальними витратами часу та оптимізованими фінансовими витратами.
Сушіння м'ясних продуктів м'яса, бастурми, снеків, ковбас